Nožíř Maďarič

Historie

Mistr Maďarič je původní profesí stavební technik, po ukončení vojenské prezenční služby v roce 1967 zůstal v Brně a nastoupil do Zbrojovky Brno. Zde vznikly první nože, hlavně pro trampy a myslivce.

Od roku 1993 již vyrábí nože profesionálně. V témže roce spolupracuje pan Maďarič s Ing. Autratou z Technicého muzea Brno při vzniku mezinárodní nožířské výstavy Brno Super. V roce 2000 organizuje nožířskou výstavu Podzimní nože Brno, obě výstavy probíhají v historických prostorách Křížové chodby Nové radnice.

Mistr Maďarič je účastníkem mnoha tuzemských i zahraničních výstav (Příbram, Praha, Bratislava, Mnichov, Vídeň, Bern, Lutych, Paříž, Thiers, Atlanta, Orlando).

Od roku 1997 vyrábí bojové nože pro speciální jednotky České Armády (nože do misí Bosna, Kosovo, Irák, Afghánistán, a další …). Dále vyrábí bojové nože pro zásahové jednotky policie ČR a jiné bezpečnostní složky.

Od roku 1998 je pan Maďarič prezidentem společnosti uměleckých nožířů Čech a Moravy – BMAC


Výroba nožů Maďarič

Základ výroby tvoří bojové nože, pak následují nože lovecké, zdobené nože a nože s diamanty. K úspěchům ve výrobě nožů patří ocenění na mezinárodních i domácích výstavách a nože pro presidenty: USA - Bill Clinton (1994), ČR - Václav Klaus (2011), SR - Ivan Gašparovič (2011).

Všechny nože jsou vyráběny ručně klasickou technologií, smluvně, na zakázku.


Vojenské a policejní nože

Začátek výroby bojových nožů se datuje do roku 1997 - dle návrhů npor. Hipíka. Bojové nože jsou vyráběny z uhlíkatých ocelí o vysoké tvrdosti 58-61 HRC, s povrchovými úpravami: dříve kyselý brunier, fosfát, nyní DLC.


Nože pro prezidenty

  • Prezident USA - Bill Clinton v roce 1994
  • Prezident ČR Václav Klaus 2011
  • Prezident SR Ivan Gašparovič 2011

Investiční nože s diamanty

Od roku 2011 partner DIC - nože pro presidenty ČR a SR, dýka pro ředitele DIC pana Josefa Lahody a nože pro partnery DIC.


Výstavy

Právě pro Vás nemáme žádné informace o výstavách.